Aracınız çalıntı mı? Hasar durumu ne öğrenmek istermisiniz?

17 Eylül 2015

Dijital platformda online araç sorgulama hizmeti ile birlikte artık çok daha kolay bir şekilde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi sisteminde yer alan güncel ve yasal bilgileri detaylı şekilde öğrenebilme fırsatına sahip olunabiliyor. Dijital platform üzerinde yer alan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bu gibi pek çok sorgulama hizmeti vatandaşların herhangi bir araç hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilmesine yardımcı oluyor. Günümüzde dijital platform üzerinde hizmete açılan bu online araç sorgulama hizmeti ile araç sahiplerinin veya yeni araç alaca kişilerin internet üzerinden kolay bir şekilde çalıntı olup olmadığını öğrenebilme imanına sahip olunabiliyor.

ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ! 

SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ! 

TRAMER SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ! 

İnternetin yaşamın her alanında kendisine yer bulduğu bugünlerde artık internet üzerinden pek çok işlemi çok daha kolay ve çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilme imkanına sahip olunabiliyor. Özellikle de kamu hizmetlerinde vatandaşın internet kolaylıklarından yararlanabilmesini sağlayan online kamu hizmetleri ile birlikte artık internet üzerinden güncel kamu işlemlerini gerçekleştirebilme imkanına sahip olunabiliyor. Aracın çalıntı olup olmadığını, hak mahrumiyetinin bulunup bulunmadığını, tescil birimini, tescil tarihini ve yasal rengini gibi son derece önemli resmi bilgilerin en güncel ve en ayrıntılı hali ile öğrenilebilmesine yardımcı oluyor.

 

Dijital platform üzerinde gerçekleştirilebilen bu online araç sorgulamaları ile birlikte artık ikinci el araç alım-satım piyasası olmak üzere tüm araç piyasalarında daha güvenli ticaret yapabilme imkanına sahip olunabilirken aynı zamanda da dijital platformda online araç hasar kaydı sorgulama işlemi ile birlikte hasarlı araç durumlarının da önüne geçilebilmesi sağlanabiliyor. Sigorta Bilgi ve Gözerim Merkezi tarafından dijital platform üzerinde hizmete açılan bu online hizmet ile birlikte artık internet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde her aracın tüm geçmiş ve güncel hasar bilgisini öğrenebilme imkanına sahip olunabiliyor.

 

Bu şekilde artık araç alım-satım işlemlerinde karşı karşıya kalınan çalıntı ve hak mahrumiyetli araç durumları ile karşı karşıya kalarak, büyük mağduriyetlere uğramaktan kurtulabiliyor. İnternet üzerinde yer alan ve bünyesinde tüm kamu kurumlarının online hizmetlerine yer veren e-Devlet sistemi içerisinde araç sorgulama işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilme imkanı bulunuyor. Özellikle de vatandaşların internette yüksek güvenlikte kolay bir şekilde kamu işlemlerini gerçekleştirebilmesine olanak sağlamakta olan e-Devlet sistemi içerisinde plaka sorgulama hizmetinden yararlanabilmek için sisteme giriş yapılması gerekiyor.

 

E-Devlet giriş işlemleri kapsamında vatandaşın kullanabileceği birden fazla yüksek giriş yöntemi bulunuyor. Dijital platformda turkiye.gov.tr adresinden erişim sağlanabilen e-Devlet sistemindeki sisteme giriş penceresinde vatandaşlar ‘e-Devlet şifresi ile giriş’, ‘mobil imza ile giriş’, ‘elektronik imza ile giriş’ ve ‘T.C. kimlik kartı ile giriş’ olmak üzere 4 farklı yüksek güvenlikli giriş yönteminden herhangi birisini kullanabiliyor. E-Devlet giriş işlemlerinin ardından e-hizmetler kategorisi altında yer alan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün araç sorgulama hizmet ekranından sadece aracın plaka bilgisini girerek, kolay bir şekilde güncel ve resmi araç bilgilerine erişim sağlanabiliyor. İnternet üzerinden tramer sorgulama hizmeti ile de cep telefonlarından kısa mesajla araç hasar bilgisine ulaşılabiliyor.

 

Aracınız çalıntı mı? Hasar durumu ne öğrenmek istermisiniz? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz
ibrala.com Sitesi Yunus Emre Medya Tanıtım Web Tasarım ve Organizasyon'a Aittir.