Bülent Arınç’ın Damadı Tutuklandı!

6 Haziran 2017

 

Bülent Arınç’ın damadı olan eski öğretim üyesi Ekrem Yeter’in FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alındı. Yeter tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Yeter, sevk edildiği sorgu hâkimliği tarafından tutuklandı.

Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında Ankara’da gözaltına alınmıştı. Yeter, daha sonra tutuklama talebiyle sorgu hâkimliğine sevk edilmişti. Yeter, az önce tutuklandı.

 

ARINÇ’TAN YORUM

Damadının ‘FETÖ’ soruşturmasından gözaltına alınmasının ardından Arınç, Hürriyet’e “Bir süreç var. İnşallah en kısa sürede bir haber alacağız. Damadımıza her bakımdan güveniyoruz. Kesinlikle bir ilişkisi olmadığına inanıyoruz. Kendisini sevinçle bekliyoruz” demişti.

AKADEMİSYENLİKTEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

FETÖ ile mücadele kapsamında OHAL çerçevesinde yayımlanan 2 Eylül 2016 tarihli 673 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile üniversitelerde, emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve kamuda çok sayıda kişi meslekten ihraç edilmişti. İhraç edilenler arasında Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter de vardı. Ekrem Yeter, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı’nda ‘doçent’ olarak görev yapmaktaydı.

 

DEMOKRASİ NÖBETİNDEN FOTOĞRAF

Ekrem Yeter, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetine katılmış ve fotoğrafını sosyal medyadan paylaşmıştı.

Kaynak : http://www.karamangundem.com/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz
ibrala.com Sitesi Yunus Emre Medya Tanıtım Web Tasarım ve Organizasyon'a Aittir.