Felipe Melo köşeye sıkıştı

11 Ağustos 2015

Galatasaray’da Felipe Melo krizi iyiden iyiye yılan hikayesine döndü. Sarı-Kırmızılı kulüpte çalışmalarına devam eden, buna karşın kadroya alınmayan tecrübeli futbolcu, aylardır gitmek için çaba sarf ettiği İnter’le anlaşma sağlayamadı. İtalyan kulübü, 32 yaşındaki orta saha oyuncusuna senelik 1.8 milyon Euro önerdi. Galatasaray’dan senede 3 milyon Euro’nun üzerinde para kazanan Melo, doğal olarak bu teklifi kabul etmedi. İnter’in bu son gelişmeyle beraber geri adım attığı öğrenildi. Dolayısıyla Sambacı’nın elindeki tek seçenek, Galatasaray’la yola devam etmek. Çünkü Melo’ya ülkesinden de kendisini tatmin eden bir teklif sunulmadı.

Verilen tarih de bitti

Hatırlanacağı gibi teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Melo krizinin olumlu ya da olumsuz mutlaka bir çözüme kavuşturulmasını yönetimden istemişti. Tarih olarak da Bursaspor maçı sonrası verilmişti. Ancak ligdeki Sivas deplasmanı yaklaşmasına karşın, Melo krizinde hâlâ bir gelişme kaydedilememiş olması, Florya’da iyiden iyiye can sıkmaya başladı.

Senelik 2 milyon Euro

Galatasaray cephesi, 1 yıl daha kontratı bulunan Melo’yla sezon sonuna kadar devam etmeye hazır. Ancak Sambacı’nın, İstanbul’da kalmak için yeni sözleşme istediği biliniyor. Sarı-Kırmızılılar ise elindeki tüm kozları tükenen Melo’ya kesinlikle taviz vermiyor. Yine de Brezilyalı oyuncu yeni sözleşme yapmak isterse, senelik ücretinde indirime gitmesi talep edilecek. Bu rakamın da yıllık 2 milyon Euro civarında olacağı tahmin ediliyor. Melo’nun tüm bu gelişmelerin ardından nasıl bir tavır takınacağı ise merak konusu.

Metin Karabaş

Felipe Melo köşeye sıkıştı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz
ibrala.com Sitesi Yunus Emre Medya Tanıtım Web Tasarım ve Organizasyon'a Aittir.