Karaman Belediyesi’nin İki Projesine Mevka Desteği

17 Eylül 2015

Karaman Belediyesi ile Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) arasında ‘Karaman Turizm Bilgi Merkezi’ ve ‘Karaman Belediyesi Güneş Enerjisi Santrali’ projelerinin destek sözleşmesi törenle imzalandı.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman Turizm Bilgi Merkezi projesi ile Karaman’a gelen ve gelecek olan turistlere doğal, kültürel ve tarihi mekanın tanıtımının yapılacağını söyledi.

Başkan Çalışkan, Toplamda 10 bölümden oluşacak projenin bütçesi 2.3 milyon lira olacak ve ajansımız proje kapsamında 1 milyon lira destek sağlayacak. Projenin 24 ay içinde hayata geçmesi planlanmaktadır. Proje kapsamında, Karaman ile ilgili tarih, turizm, kültür ve ekonomi konulu 4 tematik oda düzenlenecek, konusuna göre video Wall sistemi, akıllı sütun giydirme ve akıllı kent haritası ile Karaman ile ilgili bilgilendirmeler yapılacak. Ayrıca bal mumu heykelleri yaptırılacak. Hologramik projeksiyonlarda kente ve dünyada mal olmuş 4 Türk büyüğünün hayatları hakkında bulunan bilgiler ışığında tanıtım ve sinema filmleri çekilerek. Hologramik projeksiyon sistemi ile görsel sunumlar hazırlanacak dedi.

Karaman Belediyesi Güneş Enerjisi Santrali projesi hakkında da bilgi veren Çalışkan, 20 bin metre kare alana kurulacağını belirten Çalışkan, Proje, Mevlana Kalkınma Ajansı’nın 2015 Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan Karaman Belediyesinin yürütücüsü olduğu diğer bir projedir. Bu proje ile Karaman Belediyesi, 999 kilowatt gücünde Güneş Enerjisi santrali kurarak yılda yaklaşık olarak 1 milyon 700 bin kilowatt saat temiz enerji üretebilecek. Projenin 12 ay içinde hayata geçmesi planlanıyor ifadelerini kullandı.

MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman ise destek sözleşmeleri imzalanan iki yeni proje ile Karaman Belediyesi’nin MEVKA tarafından desteklenmeye hak kazanan sekiz projesinden, üçünün başarıyla tamamlandığını dile getirdi.

Akman, desteklenen projeler kapsamında MEVKA’nın Karaman Belediyesine toplamda 4,8 milyon lira destek sağlandığını da ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından Çalışkan ve Akman, destek sözleşmelerini imzaladı. – KARAMAN

SİNEMA DÜNYASINDA VİZYONA YENİ GİREN FİLMLER

Karaman Belediyesi’nin İki Projesine Mevka Desteği Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz
ibrala.com Sitesi Yunus Emre Medya Tanıtım Web Tasarım ve Organizasyon'a Aittir.