Karaman Kalesi Güneş Enerjisi İle Aydınlatılıyor

2 Aralık 2014

Karaman Belediyesi’nin hazırlamış olduğu, “Karaman Kalesi’nin Güneş Enerjisi ile Aydınlatılması Projesi” hayata geçirildi.
Karaman Belediyesi’nin 2014 yılı içerisinde hazırladığı proje MEVKA tarafından onaylanmış ve MEVKA’dan 250 bin TL proje desteği sağlanmıştı. Karaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne taksim edilen proje yılın Ekim ayı itibari ile hayata geçirildi.
Belediyenin güneş enerjisi (SOLAR) ile aydınlatma sistemini ilk olarak geçen yıl Mir Ali Parkı’nın aydınlatılmasında kullanıldığını hatırlatan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Güneş ışığının enerjiye dönüştürülerek kullanılması yani SOLAR sistem, ülkemizde son yıllarda kullanılan en önemli enerji sistemlerinden birisi haline gelmiştir. Karaman Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl Mir Ali Parkına uyguladığımız sistemi, Karaman Kalesi içinde devreye soktuk. Kendi projemiz olan SOLAR aydınlatma MEVKA tarafından 250 bin TL gibi bir rakamla desteklendi. Aydınlatma için ihtiyacımız olan elektrik ihtiyacımızı güneş enerjisi ile karşılıyoruz. Böylelikle maliyeti önemli bir oranda düşürüyoruz. Diğer taraftan bu sistemleri kullandığımız için, ülkemizin enerji ihtiyacını karşılayan unsurları göz önünde bulundurursak, ülke ekonomisine de önemli ölçüde katkı sağlamış oluyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz
ibrala.com Sitesi Yunus Emre Medya Tanıtım Web Tasarım ve Organizasyon'a Aittir.