Karaman Kaybolan Oğlunu Arayan Baba: Ava Gitmemesi Söylemiştim

2 Şubat 2016

Avda kaybolan İbrahim için arama- kurtamada 5’inci gün (EK)

KAYBOLAN OĞLUNU ARAYAN BABA: AVA GİTMEMESİ SÖYLEMİŞTİM

5 gündür arama kurtarma ekipleriyle birlikte ava gittikten sonra kaybolan oğlunu arayan 60 yaşındaki Rahmi Tok, oğlu İbrahim Tok’a, ava gitmemesi için uyarıda bulunduğunu belirtti. Rahmi Tok, şunları söyledi:

Geçen cumartesi günü saat 07.30 sıralarıydı. İbrahim ava gideceğini söyledi. Ben de ‘Bu karlı havada ava gidilmez. Yerler kuru olsa git, 2 saat avlan gel’ dedim. O ısrar etti. Ben de ‘Tüfeği kırdırma’ dedim. Sonra dışarı çıkmıştı. Ben de tekrar kanepeye uzandım. Saat 10.30 sıralarında uyandım. Eşime, ‘İbrahim nerede diye’ sorduğumda avlanmaya gittiğini söylediler. Sonra ben dışarı çıktım. İkindi saatlerinde eve döndüğümde ayakkabıları yoktu. Ava gittiğinde 1-2 saat içinde geliyordu. ‘Oğlan gitti’ deyip jandarmaya haber verdim.

‘HANGİ İN VARSA BİLİR’

Oğlunun avlanmaya gittiği Musa Dağı çevresini bildiğini belirten Rahmi Tok, Buralara sürekli avlanmaya ve hayvan otlatmaya geliriz. O yüzden oğlum burada hangi in varsa, hangi taş varsa bilir dedi.

RÜYASINDA GÖRMÜŞ

Rahmi Tok, oğlunu dün rüyasında gördüğünü belirterek, Oğlumu rüyamda gördüm ve bana köyün bulunduğu tarafı gösterdi. Sanki ben oradayım dedi. Arama- kurtarma ekipleri Rahmi Tok’un rüyasında gördüğü bölgeyi de taradı ancak oğlunun izine rastlanılmadı.

Arama çalışmalarının 5’inci gününde de İbrahim Tok’un izine rastlanılmayınca çalışmalara ara verildi. Çalışmaların yarın sabah saatlerinde yeniden başlayayacağını belirten Ayrancı Kaymakamı Fatih Kaşıkçı, Kaybolan çocuğumuzun gidebileceği bütün bölgelere bakıldı. Genel anlamda bakılmadık alan kalmadı. Yarın yapacağımız arama çalışmalarına Adana ve Ankara’dan gelecek yeni ekiplerde katılacak. 8×8 paletli araçlarla arama yapacağız. Havadan kontrol içinde helikopter istedi. Yarın yapacağımız arama çalışması lokal bir alanda olacak dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz
ibrala.com Sitesi Yunus Emre Medya Tanıtım Web Tasarım ve Organizasyon'a Aittir.