Karaman Stk Platformundan Bayır-bucak Türkmenlerine Yardım

3 Ocak 2016

Karaman’da Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından düzenlenen kampanyada toplanan yardım malzemelerinin bulunduğu 8 tır, Bayır-Bucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere dualarla yola çıktı.

Aktekke Kent Meydanı’nda düzenlenen uğurlama törenine Karaman Valisi Murat Koca, AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Yardım tırlarının uğurlanması öncesinde bir konuşma yapan Karaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Yunus Özdemir, Türkmen dağında bir yangın var. Biz bu yangına elbette duyarsız kalamazdık, kalmadık, kalmayacağız. Biz de karınca kararınca oradaki kardeşlerimize temel ihtiyaç maddelerini toplayıp onlara göndermek üzere Karaman STK platformu olarak, 40 civarındaki STK’larımızla beraber bir yardım kampanyası düzenledik. Bu kampanya ile 8 tır dolusu yardım malzemesi topladık. Kampanyaya destek olan herkese, tüm Karaman halkına teşekkür ediyorum dedi.

Okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından içinde gıda malzemelerinin bulunduğu yardım tırları yola çıktı. – KARAMAN

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz
ibrala.com Sitesi Yunus Emre Medya Tanıtım Web Tasarım ve Organizasyon'a Aittir.