Karaman – Sulama Kanalında Boğulmuş Çocuk Cesedi Bulundu

8 Ağustos 2015

Sulama kanalında boğulmuş çocuk cesedi bulundu

Karaman’da oyun oynayan çocuklar tarafından DSİ’ye ait sulama kanalında, 12 yaşlarında kimliği belirlenemeyen boğulmuş çocuk cesedi bulundu.

Olay, bugün saat 17.10 sıralarında merkez Çakırbağ Köyü Esentepe Mahallesi Deliçay Mevkii’nde meydana geldi. Çakırbağ Köyü’nde tarlalarda çalışan aileler, çocuklarını da getirdi. Çocuklar da DSİ’ye ait suluma kanalının kenarında oynadığı sırada suda hareketsiz halde akıntıya kapışmış bir çocuğun olduğunu fark etti. Ardından ailelerine durumu anlattı. Aileler de, jandarma ve sağlık görevlilerine haber verdi. Ancak sudaki hareketsiz haldeki çocuk akıntıya kapılıp kayboldu. Olay yerine gelen jandarma, 8 kilometrelik alanda yaklaşık 1 saat süren arama sonucu, çocuğu kanalın kapaklarına takılı halde buldu. Tam müdahale edecek iken çocuk, yeniden akıntıya kapıldı. Çevredeki vatandaşlar suya girip, akıntıya kapılan çocuğu kurtarıp, kenara çıkarttı. Sağlık görevlileri yaptıkları incelemede çocuğun boğularak yaşamını yitirdiğini saptadı. Bu sırada çevrede toplanan ve kucağında 2 yaşlarındaki çocuğuyla çalışmaları izleyen bir kadının, ağlaması ve kucağındaki çocuğunun da gözyaşlarını silmesi dikkat çekti.

Çocuğun cesedi otopsi yapılmak üzere Karaman Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. Jandarma da çocuğun kimliğini belirlemek için çalışma başlattı. Kimliğin belirlenmesi içinde köylerdeki camiler ve belediyelerden de çocukla ilgili anonslar yapıldı.

BİLGİ YARIŞMASI OYUNU, ÜYE OLMADAN HEMEN BAŞLA

Karaman – Sulama Kanalında Boğulmuş Çocuk Cesedi Bulundu Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz
ibrala.com Sitesi Yunus Emre Medya Tanıtım Web Tasarım ve Organizasyon'a Aittir.