Mekke’deki Vinç Kazasında Ölen Karamanlı Hacı Adayı Kazadan 3 Gün Önce Hacca Gitmiş

14 Eylül 2015

Mekke’deki vinç kazasında ölen Karamanlı hacı adayı kazadan 3 gün önce hacca gitmiş

SUUDİ Arabistan’ın Mekke kentinde Mescid-i Haram’da meydana gelen vinç kazasında ölen Türk hacılardan Karamanlı 60 yaşındaki Süleyman Eskilerin, kazadan 3 gün önce hacca gittiği ortaya çıktı. Mekke defnedilecek olan Eskiler içinde memleketi Karaman’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Suudi Arabistan’ın Mekke kentinde Mescid-i Haram’da meydana gelen vinç kazasında 107 hacı adayı hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden 2 Türk hacı adayından Karaman’da oturan ve kunduracılık yapan Süleyman Eskiler’in, iki kardeşiyle birlikte geçen salı günü hacca gittiği ortaya çıktı. Eskiler için bugün Çamlıca Özel Erkek Öğrenci Yurdu’nun mescidinde gıyabi cenaze namazı kılındı. Namazı ise ağabeyi Ahmet Eskiler kıldırdı.

Mescitte ve evde taziyeleri kabul eden Ahmet Eskiler, kardeşinin cenazesinin Mekke’de defnedileceğini belirtti. 3 kardeşinin özel bir hac şirketinde hacca gittiklerini belirten Ahmet Eskiler, Vinç kazasını duyduğumuzda diğer iki kardeşime ulaştık. Ancak Süleyman’a ulaşamadık. Diyanet İşleri Başkanlığı’na sorduk. O an için onlarında bilgisi yoktu. Sonradan kazada şehit olduğunu öğrendik. Cenazesi de orada defnedilecek.dedi.

DİYARBAKIR’IN SUR İLÇESİ SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Mekke’deki Vinç Kazasında Ölen Karamanlı Hacı Adayı Kazadan 3 Gün Önce Hacca Gitmiş Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz
ibrala.com Sitesi Yunus Emre Medya Tanıtım Web Tasarım ve Organizasyon'a Aittir.