Yeşildere festivali iptal

20 Temmuz 2016

derneklogo Geçen Yıl Yeşildereyi temsil eden her kesimin desteklediği ve halkın da katılımıyla coşkulu bir şekilde ilkini yaptığımız YUNUS EMRE FESTİVALİ’ni bu yıl da 20-21 Ağustos tarihlerinde Yeşildere Merkez’de yapmayı planlamıştık.

Üllkemizde 15 Temmuz 2016 Cuma gün hain bir takim güçlerce yapılmaya çalışılan ve tarihe kara bir leke olarak geçecek darbe girişimi ve halkımızın tüm kesiminin bu kara lekeye karşı bir olarak durması sonucunda Türkiye’miz karanlık bir döneme girmekten kurtulmuştur.

Ancak meydana gelen darbe girişiminde çok sayıda vatandaşımız şehit olmuş ve tüm toplum olarak halen bu yaşanılan ağır acının etkisi altındayız. Geçmişten ders almadan yapılan bu darbe girişimi lanetliyor ve tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Ülkemiz uzun süredir devam eden terör olayları ile her gün farklı bir şehirden gelen şehit haberi ile yanarken , 15 Temmuz da gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimi ile toplum büyük bir acı yaşamıştır.

“Ülkemiz de artan terör olayları ve şehitlerimiz varken eğlence programı yapmayı düşünemeyiz” dedik. Yaşanılan bu acılar içimizde derin bir üzüntü bırakmış ve Festival Komitesi olarak toplanarak bu yıl düzenlemeyi düşündüğümüz etkinlikleri İPTAL etme kararı almış bulunmaktayız.

Bu duygu ve düşünceler ile festivalimizin iptal edilmesi ile ilgili olarak siz değerli hemşerilerimiz ve Karaman halkının hoş görüsüne sığınıyoruz. İnşallah seneye sizlerle huzur ve refah içinde Yunus Emre Yeşildere Festivalimizi tertip etmeyi düşünüyoruz.

YEŞİLDERE YUNUS EMRE FESTİVALİ TERTİP KOMİTESİ

Av. Ramazan ERYİĞİT – Karaman Yeşildere Dernek Başkanı
Doç. Dr. Mehmet Aköz- Konya Yeşildere Dernek Başkanı
Lütfi Bulut –Yeşildere Köy Muhtarı
Mustafa Acarözmen- Sulama Koop.Bşk
Emre Demir-Kalkınma Koop Bşk Yrd.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz
ibrala.com Sitesi Yunus Emre Medya Tanıtım Web Tasarım ve Organizasyon'a Aittir.