Yeşildere’liler Buluştu

8 Nisan 2015

gecemiz
Yeşildere Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ‘Geleneksel Dayanışma Gecesi’ düzenledi. Bu sene 3’üncüsü düzenlenen geceye Derneğin kurucu üyeleri, CHP Karaman İl Başkanı Av. İsmail Atakan Ünver, Karaman Milletvekili adayları, şehir dışında yaşayan Yeşildereliler ve davetliler katıldı.

İkram ile başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan Yeşildere Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Eryiğit; “Yeşildere; Karaman sınırları içerisinde en eski yerleşim yerinden olup bölgemizde ilk belediye kurulan yerlerdendir. 2014 yılında belediyemizin kapatılmasından sonra derneğimizin sorumluluğu bir kat daha artmıştır. Muhtarlığımız ile ortak hareket ederek çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Bizi diğer derneklerden farklı kılan, etkinliklerimizi bir geceye, bir yemeğe sığdırmak ve yasak savmak değil. 365 gün Yeşildere’yi ve Yeşildereliyi düşünmek ne yapabileceğimize kafa yormak kapısı çalınmamışların kapısını çalmak gönlünü almaktır.

Derneğimizde bugüne kadar emeği geçen tüm yöneticilere bu gecenin yapılmasında destek veren herkese şahsım ve sizler adına teşekkür ediyorum” dedi.

Dernek başkanının konuşmasından sonra slayt gösterileri, Yeşildere’de görev yapmış Yeşildereli öğretmenlere plaket verilmesi, hediye çekilişleri ve Yeşildere’nin geleneksel kına gecesi gösterimi ile program son buldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz
ibrala.com Sitesi Yunus Emre Medya Tanıtım Web Tasarım ve Organizasyon'a Aittir.