Yeşildereliler Kültür Evi Açıyor

14 Temmuz 2016

1Yeşidereliler Ağustos ayı içerisinde Karaman’da İbrala Kültür Evi’ni açıyor.

Yeşildereliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Başkan Ramazan Eryiğit önderliğinde “İbrala Kültür Evi”ni açmaya hazırlanıyor.

Hazırlıkları büyük ölçüde tamamlanan ve Ağustos ayı içerisinde açılışı yapılacak olan İbrala Kültür Evi çok amaçlı kullanıma uygun olacak. Kültür Evi binasında giriş, alt ve üst katlar olmak üzere 3 katlı bulunuyor ve her katında ayrı aktivite gerçekleştirilebilecek.

Giriş katı özel  gün aktivitelerine elverişli olduğu için (düğün,sünnet vs.) bu işlerde kullanılabilmesi için halka kiralanacak,alt kat ayrı bölümlere ayrılacak ve özel-çeşitli kurslar (müzik,resim,el işi vs.) yapılacak, son olarak üst katta ise oturma ve dinlenme bölümü, mescit ile birlikte halka açık bir kütüphane olacak ve isteyen her vatandaş rahatlıkla yararlanabilecek.

İbrala Kültür Evi’nin yapımı ve açılışında büyük pay sahibi olan ve başkanlığını yapacak olan Ramazan Eryiğit elde edilecek olan gelirin öğrencilere burs olarak kullanlacağını söyledi. Eryiğit Karamandan.com muhabirine yaptığı açııklamada: “Derneğimizin aynı siyasi partiler gibi her mahallede bir temsilcisi var. Mahalle temsilcillerimizle aylık olarak biraraya gelip mahallelerdeki hemşehrilerimizin sıkıntılarını tespit ediyoruz, bu sıkıntıları İbrala Kültür Evi’mizde değerlendirip çözüm üretmeye çalışıyoruz” dedi.

MÜZE EV YAPILACAK

Dernek başkanı Ramazan Eryiğit ayrıca Yeşildere köyünün geleneklerine ve güzelliklerine büyük önem verdiklerinin altını çizerken bu doğrultuda köye bir ”Müze (Geleneksel Yeşildere) Ev” yapacaklarını da söyledi.  Eryiğit son olarak ”Bu Müze Ev sayesinde eski köy evi canlandırılmış olacak ve geleneğimiz sergilenmiş olacak” dedi.

Haber: Berat Fevzi Karaden
Fotoğraf: Emre Buğra Çetin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

webmaster wordpress site analiz seo analiz
ibrala.com Sitesi Yunus Emre Medya Tanıtım Web Tasarım ve Organizasyon'a Aittir.